امروز :
Avatar

مرکز آموزش علمی و کاربردی

تبریز - ولیعصر - انتهای خیابان شهریار شمالی - 20 متری صفا - سازمان مدیریت صنعتی

04133333600

04133333600


تاریخچه

سابقه تشکیل سازمان مدیریت صنعتی به سال 1330 و راه اندازی مرکزی تحت عنوان "مرکز راهنمایی صنایع ایران" باز می گردد. در آن سال ها، ایجاد سازمانی که هدف اصلی آن، توانمند نمودن مدیران و تجهیز آنان به ابزارهای لازم مدیریت بود، مطرح گردید. هسته اصلی سازمان مدیریت صنعتی که متشکل از کارشناسان متخصص ایرانی و مشاوران خارجی بود، در اوایل دهه 1340 در این مرکز شکل گرفت که این امر، یکی از کوشش های ابتدایی به منظور دستیابی به توسعه صنعتی در کشور بود.

در سالهای پس از انقلاب اسلامی ایران، سازمان مدیریت صنعتی توانست علیرغم وجود مشکلات خاص از جمله جنگ تحمیلی، به عنوان بزرگ ترین و تنها موسسه خود اتکاء به فعالیت خود در قالب ارائه خدمات مشاوره مدیریت ادامه دهد. مقارن با دهه هفتاد، این سازمان به منظور ارائه خدمات در طیف و گستره ای وسیع تر و همچنین با هدف مشارکت هر چه بیشتر در جریان توسعه ملی، اقدام به ایجاد و گسترش شبکه نمایندگی ها و شرکتهای وابسته خود در سطح کشور نمود. هم اکنون و به حول و قوه الهی، دامنه فعالیت های سازمان، در اغلب مناطق کشور گسترش یافته و مجموعه های وابسته به این سازمان، با بهره مندی از بیش از یک هزار استاد، مدرس وکارشناس مجرب در سطح کشور به عنوان مؤسساتی پیشرو، شبکه گسترده ای از فعالیت های آموزشی، مشاوره ای و تحقیقاتی را در حوزه مدیریت و زمینه های مربوطه، تشکیل داده اند.

 سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان نیز در سال 1376، در راستای اهداف و ماموریت های سازمان مرکزی و با هدف کمک به ارتقای کیفیت و ظرفیت مدیریت و توسعه ظرفیت علمی و توان حرفه ای مدیران در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و توسعه منطقه و کشور، توسط مرحوم« بلال خیرآور» بنیان نهاده شد. این سازمان با بهره گیری از امکانات منحصر به فرد و تلاش جمعی همکاران خود، بیش از16.000.000 نفر ساعت آموزش، بالغ بر70 طرح تحقیقاتی، مشاوره ای و چندین نرم افزار آموزشی ارائه و تدوین نموده است.

در حال حاضر این سازمان با تحت پوشش قراردادن استان آذربایجان شرقی و به پشتوانه بیش از یک دهه حضور موثر در فضای اقتصادی و اجتماعی شمالغرب کشور، تلاش می کند تا سه رسالت اصلی خود یعنی مشاوره، آموزش و تحقیق خود را به انحو احسن محقق نماید و در کنار سایر اعضاء شبکه سازمان مدیریت صنعتی، به عنوان نهادی از خانواده بزرگ صنعت و تجارت، نقش موثری را در ارتقای سطح دانش مدیریت مدیران کشور ایفا نماید.فیلم کوتاه درباره مرکز آموزش دولتی


درباره مرکز آموزش دولتی

آموزش یکی از وجوه به هم پیوسته خدمات سازمان مدیریت صنعتی است و حدود پنج دهه است که سازمان با هدف تقویت دانش نظری، توسعه بینش سیستمی و راهبردی و ارتقاء مهارت های کاربردی مدیریت، دوره های آموزشی متمایز خود را ارائه می نماید.

مرکز آموزش سازمان، با شناسایی نیازهای آموزشی موسسات و شرکت ها و با بهره گیری از توان علمی و عملی شبکه ای از استادان و مشاوران متخصص و مجرب داخل و خارج از کشور، دوره های متنوع آموزشی را برای سطوح مختلف مدیران ارشد، مدیران میانی، کارشناسان، سرپرستان و دانش آموختگان دانشگاه ها با گرایش های مختلف طراحی و اجرا می نماید.

نقاط متمایز دوره های آموزشی سازمان مدیریت صنعتی نسبت به رویکردهای رایج در سازمان های آموزشی و همچنین دانشکده های مدیریت عبارتند از:

— تاکید بر عناوین مرتبط با مسائل واقعی روز

— تاکید بر روش های آموزشی معطوف به کاربرد و عملی کردن آموزش ها

— تاکید بر استفاده از مدرسین صاحب تجربه اجرایی در سازمان های مختلف منطبق با موضوع

— تاکید بر فراگیری در حین حضور در کلاس با توجه به مشغله کاری مخاطبین

— تاکید بر استفاده از آخرین تکنولوژی آموزشی رایج

تا کنون به یاری خداوند متعال، امکانات منحصر به فرد و کوشش همکاران بالغ برشانزده میلیون نفر- ساعت آموزش توسط سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان تولید خدمت گردیده و در حال حاضر نیز حجم عملیات آموزشی آن به بیش ازیک میلیون و دویست هزار نفر- ساعت در سال می رسد.

برنامه های آموزشی سازمان با توجه به نوع و سطح مخاطبین در پنج گروه به شرح ذیل دسته بندی شده اند:

  • دوره های پرورش و ارتقاء مدیران حرفه ای شامل دوره های عالی مدیریت (درسطح کارشناسی ارشد)، دوره های DBA بین الملل و دوره های POST MBA
  • دوره های تخصصی بلند مدت شامل دوره های دوساله کاربردی و تکمیلی
  • دوره های عمومی و تخصصی کوتاه مدت و میان مدت شامل دوره های کاربردی علوم مدیریت، دوره های کاربردی فناوری اطلاعات، دوره های آموزش کارکنان دولت، دوره های کارآفرینی، دوره های گردشگری، دوره های آموزش زبان و دوره های سازمان آموزش فنی و حرفه ای
  • سمینارها و کارگاه های آموزشی
  • دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی-کاربردی


اهداف مرکز آموزش دولتی

در سال های دهه هفتاد سازمان به منظور ارائه خدمات خود در طیف و گستره ای وسیع تر و با هدف شرکت هر چه بیشتر در جریان توسعه ملی اقدام به ایجاد و گسترش شبکه نمایندگی های خود در سطح کشور نمود. در حال حاضر دامنه فعالیت های سازمان مدیریت صنعتی به اغلب مناطق کشور رسیده است و نمایند گی های آن (در استان های آذربایجان، مرکزی، اصفهان، جنوب، خراسان شمالی، خوزستان؛ شرق، غرب، قزوین، کرمان، مازندران، همدان) به عنوان مؤسساتی پیشرو، گسترده ترین شبکه آموزش، مشاوره و تحقیق را در حوزه مدیریت و زمینه های مربوطه، در سطح کشور، تشکیل می دهند. هم اکنون سازمان مدیریت صنعتی به عنوان با سابقه ترین و بزرگ ترین سازمان مشاوره مدیریت در کشور شناخته می شود.