MBA یکساله

محتوای دوره

سرفصل های دوره MBA براساس نوآوری ها و مباحث روز دنیا در این زمینه به صورت مستمر و دائمی توسط بهترین اساتید این حوزه مورد بازبینی قرار می گیرد. فعالین و شاغلین در صنعت و فارغ التحصیلان این دوره هم در بازبینی و بهبود مستمر این دوره کمک می کنند. دوره MBA تام آکادمی مشتمل بر دروس پایه ای، ابزارها و تکنیک ها ، و همچنین ایجاد چشم انداز برای فراگیران است. این دوره فرصت هایی برای انجام پروژه های مرتبط و مطالعه آزاد مرتبط را هم در اختیار افراد قرار می دهد.

 

دوره MBA مشتمل بر یک سری دروس پایه ای و اجباری است که فراگیران ملزم به گذراندن آن هستند. دروس پایه به دانشجویان کمک می کند در مورد ابزارها بیشتر بدانند و با تکنیکها و مهارت ها و مفاهیم را از طریق مفاهیم مرتبط آشنا شوند. در کنار دروس پایه ای، کارگاه ها و سمپوزیوم هایی هم تشکیل می شوند که هدف از آنها ترغیب دانشجویان به درگیر شدن کامل در تجربه منحصر بفرد یادگیری عملی و تقویت مهارت های نرم مانند مهارت برقراری ارتباطات  در کسب وکار،  مهارت ارائه، مهارت حل مساله، تفکر انتقادی، ایجاد برند شخصی، رهبری،  تشکیل تیم هایی با عملکرد بالا و کسب مهارت های همکاری موثر است

 

 

استراتژی بنگاه

در دنیای امروز، نیروهای مخرب زیادی وجود دارند که چالش هایی را برای کسب و کارها ایجاد می کنند. این نیروها در عین حال، فرصت های متعددی را هم پیش پای بنگاه ها می گذراند. درس استراتژی بنگاه، به رویکردها و تکنیک های مورد نیاز برای توسعه و اجرای استراتژی برای بنگاه هایی که هم در سطح محلی و هم در سطح بین المللی رقابت می کنند، می پردازد.

در این کلاس مفاهیم اساسی، تکنیک های تحلیل، و ارزیابی گزینه های استراتژیک که پایه های تحلیل استراتژیک را تشکیل می دهند، مورد توجه قرا می گیرد. در این درس مفاهیم اساسی و دلیل موفقیت و شکست کسب و کارها در عرصه کسب و کار بین المللی مورد توجه قرار می گیرد. این درس مفاهیم عمومی و جهان شمول را با تاکید بر کسب و کارهای کوچک و شرایط فعالیت اقتصادی در ایران به فراگیران ارائه می کند.

مدیریت مالی

هدف از ارائه این درس، ایجاد یک پایه قوی مفهومی برای امور تجارت و استفاده از تئوری تجارت برای حل مسائل عملی است که مدیران مالی با آنها روبرو می شوند. در این درس همچنین تمام نهادهای مختلف که کسب و کارها ممکن است با آنها سروکار داشته باشند، معرفی می شود . هدف کلی از ارائه این درس در دوره MBA ،افزایش آگاهی فردی مدیران مالی و افزایش ظرفیت برای رهبری موثر بنگاه ها به لحاظ مالی است.

حسابداری مالی

این درس بیشتر بر روی تئوری ها و اصول عمومی حسابداری و تفسیر صورت های مالی تمرکز می کند. چشم انداز این درس تبدیل مدیران و سرمایه گذاران به استفاده کنندگانی آگاه و دانا از اطلاعات حسابداری است.

اقتصاد مدیریتی

هدف از ارائه درس اقتصاد مدیریتی، ایجاد پایه ای قوی در زمینه تئوری اقتصاد به منظور توانایی برای تجزیه و تحلیل تصمیمات کلیدی مدیریتی بنگاه ها و سایر سازمان های اقتصادی است. این درس ابزار تجزیه و تحلیل مورد نیاز برای تئوری اقتصاد خرد و مدلسازی رفتار اقتصادی  کارگزاران اقتصادی مانند مشتریان، بنگاه ها، صاحبان دارایی ها و نحوه عملکرد بازارها را در اختیار فراگیران قرار می دهد. در عین حال دانشجویان با گذراندن این درس یاد می گیرند که چگونه این ابزارها را می توانند برای سرو کله زدن با مشکلات عملی به کار بگیرند.

به منظور افزایش درک دانشجویان در مورد توانایی تجزیه و تحلیل و کاربرد عملی نظریه اقتصادی،  این درس با رویکردی مدرن به مباحث نوین تئوریک در زمینه اقتصاد مدیریت مانند تئوری هزینه های مبادله و بازارها با اطلاعات غیرمتقارن می پردازد.

مدیریت بازاریابی

استراتژی بازاریابی فرایندی است که شامل برنامه ریزی و اجرای مفهوم، قیمت گذاری، تبلیغ و توزیع کالاها، خدمات و ایده ها می شود. هدف نهایی این فرایند، ایجاد مبادله و بده بستان با گروه های هدف و کسب رضایت مشتری و هدف های سازمانی است. این فرایند شامل تجزیه و تحلیل محیط برای شناسایی فرصت ها، توسعه استراتژی های بازاریابی و برنامه های بازاریابی برای بهره برداری از این فرصت ها است.

 

درس مدیریت بازاریابی مفاهیم بازاریابی  و ابزارهایی که ممکن است برای حل مسائل متعددی که ممکن است در تدوین و اجرای استراتژی بازاریابی به وجود بیاید، را در اختیار دانشجویان می گذارد. این درس همچنین از یک نظرگاه ایرانی هم مسائل و فرایندهای مدیریت بازاریابی را مورد توجه قرار می دهد.

مدیریت عملیات و تجزیه و تحلیل

عملیات به معنای مجموعه فعالیت هایی است که یک بنگاه برای کانالیزه کردن منابع و خروجی های خود در قالب ارزش ایجاد شده انجام می دهد. اگرچه تمام مدیران  نمی توانند به صورت مستقیم فرایندهای عملیاتی بنگاه را کنترل کنند، اما دخالت اکثر مدیران در عملیات بنگاه به صورت غیرمستقیم اجتناب ناپذیر است و اکثر مدیران در عملیات بنگاه ها و شرکت های تابعه و شرکا به صورت غیر مستقیم سهیم هستند.

هدف از ارائه این درس، تجهیز دانشجویان برای درک و فهم فرایند بنگاه ها به منظور ارزیابی دقیق عملیات آن و شناسایی دلایل اصلی شکست عملیاتی است. این درس توصیه هایی برای استفاده از تجزیه و تحلیل به مثابه ابزاری برای تصمیم گیری ساختار یافته که هدف نهایی آن رسیدن به توسعه موثر و پایدار بهبود عملیاتی است، به دانشجویان ارائه می کند.

رهبری

رهبری موثر افراد، گروه ها و سازمان ها، کلید پیشرفت مدیریت است. اگرچه این کار یکی از دشوارترین چالش های پیشرو در عرصه حرفه ای است. این درس برای کمک به دانشجویان برای مواجهه با این چالش و شناخت عمیق ابعاد آن طراحی شده است. در این درس عناصر مختلف رهبری با تمرکز بر خود آگاهی و شناسایی چالش های پیش رو برای رهبری دیگران تدریس می شود. این درس خود آگاهی را در کنار ابزارها و تکنیک هایی برای افزایش اقتدار و قدرت که برای یک رهبری موفق لازم هستند، به فراگیران معرفی می کند.


  دوره MBA موسسه برای تمام افرادی که در پی دست یافتن به مهارت های تئوریک و عملی در زمینه مدیریتی و رهبری و ارتقا در سطح مدیریتی هستند، بسیار انتخاب درستی است.

·  این دوره برای تمام افرادی که به دنبال واکنش مناسب و موثر در مقابل تغییرات در محیط های اقتصادی، تکنولوژیک، فرهنگی، سیاسی و حتی اجتماعی هستند، بسیار مناسب هستند.

·  تمام افرادی که به گشوده شدن افق های آزاداندیشی و تصمیم گیری قاطعانه و درست و فراگیری رویکردهای غیرجزمی و چندساحتی در مواجهه با مسائل علاقه مندند هم می توانند جزو مخاطبان این دوره باشند.

·  دوره MBA یک انتخاب مناسب برای کلیه افرادی است که علاقه مند به سرمایه گذاری با بازدهی بالا در زمینه یادگیری مدیریت و رهبری در کوتاهترین بازه زمانی ممکن و به موثرترین شکل هستند.

·  این دوره برای تمام افراد حرفه ای که به دنبال کسب مهارت در زمینه مدیریت چالش های واقعی در محیط کسب و کار و افزایش مهارت های خود و ایفای نقش رهبری در رویارویی با مسائل دنیای واقعی کسب و کار هستند، یکی از بهترین انتخاب هاست.


دوره MBA یکساله سازمان مدیریت صنعتی که تلفیقی از آموزش های آنلاین و آفلاین است، به صورت اختصاصی و برای تقویت و تسریع رشد حرفه ای و فردی دانشجویان به صورتی طراحی شده است که به یک تجربه یادگیری کامل و جامع برای فراگیران تبدیل شود. در طراحی این دوره تلاش شده است تا مباحث تئوریک در کنار تجارب عملی و رویکرد تجربی به مسائل کسب و کار به طور همزمان مورد توجه قرار گیرد. این دوره هم دانش و هم ابزار مورد نظر برای پیشرفت در دنیایی  به سرعت در حال تغییر است، را در اختیار فراگیران قرار می دهد.


افراد با شرکت در دوره MBA، می توانند چشم انداز جهانی، منطقه ای و محلی روشن تر و واقعی تری از کسب و کار خود پیدا کنند و نسبت به  آثار  تصمیمات مختلفی که اتخاذ می کنند، آگاهی بیشتری داشته باشند. دوره MBA که مجموعه ای منسجم و تلفیقی از دانش و مهارت است، چشم انداز مدیریتی واضح و واقع بینانه ای در اختیار تمام افرادی قرار می دهد که به دنبال بهبود و توسعه هستند. این دوره همچنین ابزارهای لازم برای کسب مهارت های تحلیل و درک واقعیت بازارهای جهانی و محیط های چند فرهنگی را در اختیار فراگیران قرار می دهد.


این دوره به فراگیران کمک می کند تا با تعمیق تفکر استراتژیک،  توانایی خود را برای شناسایی، تجزیه و تحلیل و پیشنهاد راه حل برای مشکلات و چالش های پیش روی مدیران و صاحبان کسب و کار های مختلف را به طور چشمگیری افزایش دهند. با گذراندن این دوره، افراد می توانند تصمیمات مدیریتی درست تر و راهگشا تری اتخاذ کنند و سیاست گذاری های بهتری در زمینه کسب و کار خود انجام دهند.

کسب این مهارت ها در کنار افزایش توانایی برای به کارگیری تکنیک های تحقیق های کمی و کیفی، افزایش توانایی برقراری ارتباطات، و افزایش توانایی ارائه و اقناع موثر دیگران به صورت شفاهی و مکتوب، کمک بسیار شایانی به مدیران و کارشناسان و صاحبان کسب و کارها می کند.


کسب دانش و درک عمیق در زمینه مسائل عمومی مدیریت و  کسب و کار

کسب مهارت در  ایفای وظایف متنوع و عملیات متفاوت در زنجیره ارزش

کسب دانش عملیاتی و میان رشته ای در زمینه مفاهیم معاصر مدیریت

ارتقای توان ارائه راه حل های نوآورانه و تفکر استراتژیک و تحلیلی

کسب مهارت های تفکر تحلیلی و نقاد برای ارائه راه حل های نوآورانه

توانایی تصمیم گیری های استراتژیک مبتنی بر ملاحظات اخلاقی و الزامات قانونی   

توانایی شناسایی فرصت ها

 کسب مهارت در ارائه راه حل های نوآورانه و  ایده پردازی

توانایی انجام تحلیل های کمی و کیفی مبتنی بر واقعیت

توانایی به کارگیری تکنیک های مدیریتی پیش نگر و اجرای راه حل های موثر

کسب مهارت های برقراری ارتباطات شفاهی و مکتوب به صورت موثر و مهارت همکاری با سایر افراد

کسب دانش و درک درست از نقش ها، مسئولیت ها و چالش های پیش روی کارآفرینی

کسب مهارت های لازم برای ایجاد محیط های کاری سازنده مبتنی بر همکاری و همدلی و اعتماد

پرورش رهبران مسئولیت پذیر، الهام بخش و اخلاقی

توسعه مهارت های رهبری و کسب مهارت کل نگرانه رهبری

ارتقای روحیه و ذهنیت کارآفرینانه

  توسعه افق دید شرکت کنندگان و افزایش پتانسیل های حرفه ای به منظور فراهم کردن فرصت بازاندیشی و به کارگیری ایده های جدید در دنیای واقعی 


دوره MBA یکساله سازمان مدیریت صنعتی صرفا یک دوره معمول درباره علم مدیریت نیست بلکه یک برنامه آموزشی جامع برای تبدیل فراگیران به مدیران و رهبران برجسته و الهام بخش است که با تیزبینی فرصت های موجود را شناسایی می کنند و از آنها بهره برداری می کنند.

یکی دیگر از ویژگی های دوره MBA یکساله، این است که در این دوره هم مدل کسب و کارهای جهانی و هم وضعیت کسب و کارها در شرایط واقعی ایران مورد توجه قرار می گیرد. فراگیران در این  دوره ، یادگیری در کلاس را در کنار برگزاری تورهای آموزشی و کارگاه ها و سمپوزیوم ها را به صورت همزمان تجربه می کنند.

دوره MBA  سازمان مدیریت صنعتی توانایی سوار شدن بر موج تغییرات را به فراگیران یاد نمی دهد، بلکه به افراد یاد می دهد که موج تغییر را هدایت کنند و در محیط های پویا و پیچیده کسب و کارهای امروزی غوطه ور شوند.


دوره MBA یکساله سازمان مدیریت صنعتی یک برنامه ترکیبی و منسجم از آموزش های آنلاین و آفلاین است. این دوره یک پکیج آموزشی کامل در سطح استانداردهای روز بین المللی برای افراد حرفه ای ارائه می کند که می خواهند به مدیران و رهبران تاثیرگذار و موفق در زمینه کاری خود تبدیل شوند. در طی این دوره که مشتمل بر دروس اجباری، اختیاری و کارگاه ها و سمینارهاست، فراگیران، درک و دریافت گسترده ای در مورد مبانی مفهومی و کاربردی کسب و کار و مدیریت در دنیای پیچیده حال حاضر به دست می آورند.

MBA یکساله

شیوه برگزاری: آنلاین

محل برگزاری: نمایندگی آذربایجان شرقی

مدت زمان دوره: 282 ساعت

تاریخ شروع دوره: 1402/10/01

شهریه دوره: 150000000

مدرک دوره: پودمان

مدرک دوره

گواهینامه این دوره از سوی سازمان مدیریت صنعتی صادر می‌شود. فراگیران می‌توانند برای دریافت گواهینامه بین‌المللی درخواست دهند.

ثبت نام در دوره

دوره آموزشی

MBA یکساله

تاریخ شروع دوره:

1402/10/01

مشاوره رایگان

اگر هنوز سوالی در مورد این دوره داری میتونی از همکاران ما مشاوره بگیری.

سوالات متداول