امروز :

برگزاری سمینار تحلیل اقتصاد بازارها در ایران

2022/08/21

متن خبر

 

سمینار تحلیل اقتصاد بازارها در ایران با سخنرانی جناب دکتر آلبرت بغزیان ، اقتصاد دان و استاد دانشگاه تهران و جناب دکتر حسن فرهودی نیا، حقوق دان و استاد دانشگاه


مدیر اجرایی سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی:
رفع نیازهای مدیریتی، دانشی و آموزشی  صنایع در دستور کار سازمان مدیریت صنعتی
مدیر اجرایی سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم ارتباط تنگاتگ بحث های مدیریتی و صنعتی گفت: رفع نیازهای مدیریتی، دانشی و آموزشی در دستور برنامه های سازمان مدیریت صنعتی قرار دارد.
علی جهانگیری در سمینار تخصصی  تحلیل بازارهای اقتصاد ایران و جایگاه و نقش وکلای دادگستری در بنگاه های اقتصادی اظهار کرد: این سمینار به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک و  به همت شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی و با مشارکت سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی آذربایجان شرقی، سازمان صمت و موسسه حقوقی آوا در راستای تبیین آخرین وضعیت بازارهای اقتصادی و مباحث حقوقی مرتبط برگزار می شود.
وی از شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صمت به عنوان سازمان های پیشرو در ارتباط با تولید و صنعت نامبرد و گفت: این دو سازمان در صف مقدم خدمت به صنعت استان قرار دارند.
مدیر اجرایی سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به ماموریت های ذاتی این سازمان و ضرورت ارتباط با صنایع استان گفت: سازمان مدیریت صنعتی به طور جدی در کنار صنعت و کسب و کارها قرار دارد و از این رو ما با نگاه حمایتی در کنار صنعت خواهیم بود.
جهانگیری ادامه داد: امروزشاهد هستیم که دردنیا انقلاب صنعتی چهارم مطرح است پس در کشور ما نیز باید با شناخت الزامات این انقلاب در راستای رفع نیازها قدم برداریم.
وی با اشاره به همکاری مشترک سازمان مدیریت صنعتی  و موسسه حقوقی  آوا  در راستای توسعه آگاهی های حقوقی فعالان تولید و صنعت گفت: دوره های تخصصی در راستای تقویت متخصصان حقوقی در موضوعات تخصصی تولید و اشتغال در این سازمان پیش بینی شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سمینار ها با شماره 04133333600 داخلی 704 تماس حاصل فرمایید 


اخبار مرتبط با سمینار : 
همشهری آذربایجان شرقی
رییس سازمان صمت آذربایجان شرقی:
برگزاری سمینارهای تخصصی حلقه ی گم شده توسعه اقتصادی استان است
رییس سازمان صمت آذربایجان شرقی با تاکید بر آگاهی بخشی به تولید کنندگان و صنعت گران گفت: این قبیل رویدادها حلقه های گم شده توسعه اقتصادی استان است.
صابر پرنیان  در سمینار تخصصی  تحلیل بازارهای اقتصاد ایران و جایگاه و نقش وکلای دادگستری در بنگاه های اقتصادی اظهار کرد: آذربایجان شرقی با توجه به ویژگی های خاص جغرافیایی و وجود نیروهای متخصص و متعهد از دیر باز زبان زد خاص و عام است  و موقعیت ویژه جغرافیایی آذربایجان شرقی در اقتصاد اورآسیا این منطقه را در بحث های اقتصادی به عنوان منطقه ای شاخص مطرح کرده است. 
وی  گفت: اقتصاد استان آذربایجان شرقی دورن زا و متکی به بخش خصوصی است، ما در حوزه :خایر معدنی رتبه اول کشوو در حوزه  تجارت حرف اول را همیشه در کشور زده ایم.
وی به نقش مهم استان آذربایجان شرقی در صادرات اشاره کرد و افزود:  در داخلی سازی حرکت های بزرگی در کشور در حال  وقوع است  و این موضوع به بحث صادرات نیز مرتبط است و اگر اتفاقی در سیاست خارجی ما روی دهد و ما از گردنه تحریم ها به صورت هوشمند عبور کنیم شرایط تغییر خواهد کرد.
وی با اشاره به نقش ویژه صنایع کوچک در اشتغال زایی گفت: صنایع کوچک و متوسط  بخش قابل توجهی از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده اند از این رو ما شاهد هستیم که ۹۰ درصد مراجعات به سازمان ها برای کسب و کار است و باید به سمت رفع نیازهای این تولید کنندگان حرکت کنیم .
وی با اشاره به ایجاد  ناامیدی در بین مردم توسط برخی از سایت ها و افراد در فضای مجازی خاطرنشان کرد: واقعیت کشور ما ایجاد فرهنگ کسب و کار و فرهنگ ثروت آفرینی است، تفکر و میل به سرمایه گذاری چند قدم از زیر ساخت ها جلوتر هست و این اتفاق  بسیار بزرگی است و در آینده ایران به عنوان کشوری پیش رو در صنعت معرفی خواهد شد.
رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی، با تاکید بر ضرورت کاهش تصدی گری دولت گفت:  وظیفه دولت تسهیل گری و بستر سازی است،  تصدی گری دولت همیشه ناموفق بوده است و باید بخش خصوصی بتوانتد با شرایط ساده کسب و کار راه بیندازد و ما به منظور تسهیل گری و ارائه حمایت های قانونی از تولید کنندگان و صنعت گران اعلام آمادگی می کنیم.

همشهری آذربایجان شرقی 
وکیل دادگستری:
بدون مشاور حقوقی پای هیچ قراردادی را امضا نکنید
وکیل دادگستری و استاد دانشگاه با تاکید بر ضرورت آگاه سازی مردم برای بهره مندی از خدمات حقوقی گفت: توصیه ما به فعالان اقتصادی این است که بدون مشاور حقوقی پای هیچ قراردادی را امضا نکنید.
دکتر حسن فرهودی نیا در سمینار تخصصی تحلیل بازارهای اقتصاد ایران و جایگاه و نقش وکلای دادگستری در بنگاه های اقتصادی اظهار کرد: بنگاه های اقتصادی اگر به لحاظ مالیاتی نیازمند مشاوره از شخص متبحر هستند به لحاظ حقوقی نیز نیازمند مشاوره از کسانی هستند که در بحث های حقوقی تبحر دارند.
وی خاطرنشان کرد: به لحاظ قواعد شکلی دعوایی که علیه شما مطرح می شود اگر قواعد رعایت نشود پیشاپیش باخت است و باید با دقت به این مسائل ورود کنیم.
فرهودی نیا با اشاره به اینکه لازمه ورود سرمایه گذاری به کشور بهره مندی از وکلای مستقل است و این امر میسر نمیشود مگر با وجود یک کانون وکلای مستقل ،که امری شناخته شده در جامعه جهانی است
رییس اسبق کانون وکلای دادگستری استان با اشاره به همت تشکل صنفی اتحاد وکلای آذربایجان ( آوا ) در برپایی همایش های حقوقی و صنفی استان و همچنین دوره های تخصصی گفت: این تشکل از وکلای آگاه و توانمند برخوردار است که این اقدامات ایشان میتواند در کوتاه مدت و بلند مدت به بهره مندی وکلای دادگستری و گسترش ارائه خدمات حقوقی به جامعه هدف شود.


همشهری آذربایجان شرقی

پایگاه خبری تحلیل تانیش 


پایگاه خبری تحلیلی تانیش نیوز 


پایگاه خبری قلم پرس 

اقتصاد آینده 

بردباری نیوز 

تایسیز نیوز 

نهال امید 

ایرانیان جهان 


یاز اکو