آکادمی زبان سازمان مدیریت  (IMILA)با رویکردی نوین به آموزش زبان انگلیسی، اقدام به طراحی دوره هایی ویژه و منحصر بفرد نموده است. می توان از ویژگی های این دوره ها به افزایش بهره وری در زمان وهزینه، رویکرد هدف گرا و مهارت محور و کاربردی بودن آنها اشاره کرد. حضور اساتید برتر و با انگیزه، استفاده از سیستمی کارآمد و پویا در آموزش زبان، وجود امکانات آموزشی مناسب و مدرن، برخورداری از فضای آموزشی استاندارد و همچنین توجه خاص به نیازهای مهارتی و آموزشی گروه های سنی، شغلی و تحصیلی مختلف در قالب بسته های آموزشی گوناگون از جمله مواردی است که این آکادمی را از سایر موسسات آموزش زبان متمایز می کند.

انواع کلاس های مکالمه
دورۀ عمومی مکالمه انگلیسی شامل کلاس های زیر می باشد:
کلاس های ترمیک
این كلاس ها در هر ترم در 17 جلسه و به صورت یك روز در میان در ساعات مختلف برگزار می شوند . كلاس‌های ترمیک در روزهای زوج یا فرد از 8 صبح هرروز آغاز و در بازه‌های 105 دقیقه ای (1 ساعت و 45 دقیقه )  تا 8 شب تشکیل می‌شوند. هر ترم كلاس های ترمیك حدود 1/5 ماه طول کشیده و هر سال شامل 7 ترم خواهد بود. جلسه هشتم هر ترم مختص آزمون میان ترم و جلسه هفدهم مختص آزمون پایان ترم است.

کلاس های فشرده
برای آن دسته از زبان آموزانی كه مایلند زبان انگلیسی را سریعتر بیاموزند ، شركت در كلاس های فشرده توصیه می شود. برنامه آموزشی و تعداد جلسات هر ترم كلاسهای فشرده مانند كلاسهای ترمیك بوده و تنها تفاوت در زمان برگزاری كلاس‌ها است . با این تفاوت كه بجای سه جلسه در طول هفته ، سه جلسه كلاس پشت سر هم در صبح روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 تا 13 تشكیل می‌شود. هر ترم در این کلاس ها حدوداً 3 هفته به طول می انجامد و هر سال شامل 14 ترم خواهد بود.

فرآیند ثبت نام
تعیین سطح
هدف از تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ثبت نام و مشاوره آموزشی است که توسط مدیران آموزش و کارشناسان آکادمی انجام می پذیرد. این سنجش سطح، در 10 الی 15 دقیقه به صورت شفاهی و با تعیین وقت قبلی بصورت تلفنی و یا حضوری انجام می شود و یکی ازملزومات ثبت نام در آکادمی زبان به شمار می آید.
مدارک مورد نیاز
همراه داشتن  کارت شناسایی معتبر درهنگام تعیین سطح برای متقاضیان ، الزامیست . آگاهی از کلیه مدارک ثبت نام ( کپی شناسنامه ، دو قطعه عکس ، شهریه ثبت نام ، قبض رسید تعیین سطح ) این امکان را برای  متقاضیان محترم فراهم می سازد که در همان روز پس از مشخص شدن سطح خود ، جهت ثبت نام اقدام نمایند.