آموزش های متروپل در تبریز 
سازمان مدیریت صنعتی استان آذربایجان شرقی در سال 1394 در پی عقد قرارداد با موسسه آموزشی انتشاراتی متروپل ترکیه ، به عنوان  نماینده انحصاری این موسسه در تبریز شروع به فعالیت نمود .
دوره های  در حال برگزاری در این موسسه  عبارتند از :
YOS              TÖMER          ALES       SATYOS :
دوره های  YOS   جهت آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه برگزار می گردد.
دوره ها از مرداد تا آبان ماه به صورت هر ماه یک گروه شروع شده و تا آخر فروردین ماه سال بعد ادامه خواهد داشت . دروس آموزشی شامل ریاضی ، هندسه و هوش می باشد . کلاس ها همراه با پک کتاب های انتشارات متروپل  شامل 25 جلد کتاب که 14 جلد به صورت رایگان  در اختیار فراگیران قرار داده خواهد شد .
در طول ترم 20 الی 25 آزمون آزمایشی طبق استاندارد سازمان سنجش ترکیه برگزار می گردد که برای هر ازمون کارنامه ای صادر و نمره آزمون به تفکیک دروس و به صورت نمره کل محاسبه میشود . همچنین 300 الی 400 برگه تست موضوعی به تفکیک دروس ریاضی، هندسه و هوش در کلاس تست زنی تمرین میشود  .
 همچنین آزمون آزمایشی بین المللی متروپل ((MET   در طول ترم دوبار با جامعه آماری 2500 الی 3500 نفر به صورت همزمان با دیگر شعبات متروپل از کل دنیا بگزار میگردد . این آزمون نیز برای فراگیران متروپل رایگان خواهد بود .
کلیه آزمون ها به صورت استاندارد بوده و سوالات به صورت آکبند از ترکیه ارسال میشود . هدف از برگزاری آزمونهای آزمایشی و همچنین دو آزمون بین المللی به محک کشیده شدن پایه و اطلاعات دانش ۀموزان و نیز فراهم آوردن جو آزمون های اصلی است که در ترکیه برگزار میشود . به منظور اینکه دانش آموزان از لحاظ روانی برای آزمون های اصلی آماده شوند ،  پاسخنامه آزمون های آزمایشی متروپل از نظر شکل ، طراحی  و رنگ نیز همانند پاسخنامه های اصلی طراحی شده است .
 TÖMER :
دوره های TÖMERجهت فراگیری زبان ترکی استانبولی در 3 ترم برگزار می گردد که هر ترم به همراه ساعات درسی ، آزمون های آزمایشی و آزمون های پایان ترم 36 ساعت خواهد بود. هر ترم پک کامل درسی ( کتاب درس، کتاب کار ، سی دی ، کتاب راهنمای سی دی ، کتاب جیبی تومر ) به زبان آموزان به صورت اورجینال و رایگان  تحویل داده خواهد شد .
در طول ترم 4 آزمون آزمایشی به همراه 2 آزمون پایان ترم برگزار خواهد شد . در پایان ترم سوم پس از کسب نمره قبولی در آزمون پایان ترم سوم  زبان آموز حائز شرایط شرکت درآزمون پایان دوره می شود که با قبولی از این آزمون پایان دوره نیز Certificateمتروپل  آنکارا برای زبان آموز ارسال میگردد ، لازم به ذکر است که این Certificateمورد تایید سازمان آموزش ملی ترکیه نیز میباشد .
ALES :
آزمون ورودی دانشگاه ها ی ترکیه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد . این آزمون دوبار در طول سال در فصل بهار و پاییز برگزار میگردد . متروپل شعبه تبریز در جهت آمادگی برای آزمون فوق دوره هایی 50 جلسه ای ( 1.5ماهه ) شامل ریاضی ، هندسه و استعداد تحصیلی برگزار می نماید .
در طول دوره 4 آزمون آزمایشی جهت آمادگی برای آزمون برگزار خواهدشد .
فروش کتاب :
به عنوان نماینده انتشارات متروپل تمامی انتشارات متروپل ترکیه را در شهر تبریز به صورت انحصاری عرضه می دارد .
آزمون تعیین سطح TÖMER :
هدف ازآزمون  تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ، سپس راهنمایی زبان آموزمی باشد که  توسط مدیران آموزش و کارشناسان انجام می پذیرد. این آزمون تعیین سطح در قالب 5 مهارت اصلی (Dilbilgisi – okuma,Anlama – Dinleme , Anlama – Konusma, Yazili Anlatim(به صورت شفاهی وکتبی با تعیین وقت قبلی بصورت تلفنی و یا حضوری انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 04133333600 تماس حاصل فرمایید.