دوره MBA

پرسش های متداول مربوط به دوره MBA سازمان مدیریت صنعتی از جمله معرفی و مزایای عضویت دوره های و شرایط شرکت

گذراندن دوره MBA چه منفعتی برای من خواهد داشت؟


گذراندن دوره های MBA سازمان مدیریت صنعتی که در آن تاکید ویژه ای بر دانش تجربی می شود، باعث می گردد تا دانش آموختگان با استفاده از ابزارها و تکنیک هایی که در این دوره می آموزند، با روش های شناسایی و کشف راه حل های لازم برای مسائل و مشکلات دنیای واقعی کسب وکار آشنایی بیشتری پیدا کنند. همچنین این دوره ها به فراگیران می آموزد که دید جامع تر و مبسوط تری از مسائل دنیای کسب و کار به دست آورند. یکی دیگر از مهمترین منافع حضور در دوره های MBA سازمان مدیریت صنعتی، قرار گرفتن در بطن و متن شبکه ای از فراگیران و آشنایی با افراد جدیدی است که هر کدام در یک صنعت تجربه کار و فعالیت دارد. افرادی از صنعت های خدماتی از قبیل بیمه ها و بانک ها، شرکت های مشاوره ای و کارآفرینان.

ساختار دوره های MBA سازمان مدیریت صنعتی چیست؟


ساختار دوره های MBA سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی آذربایجان شرقی یک دوره دو ساله تمام وقت می باشد. دروس این دوره شامل اجباری واختیاری است که اکثر دروس اجباری، طی یکسال اول ارائه می گردد. اگرچه تعداد واحدها بسته به گرایش دوره MBA متغیر است، اما به طور تقریبی در این دوره ها، 17 واحد اصلی، 23 واحد تخصصی و 8 واحد دروس اختیاری و تحقیق می گردد

گرایش های دوره های MBA سازمان مدیریت صنعتی چیست؟


گرایش های دوره های MBA عبارتند از مدیریت اجرائی، مدیریت شهری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت مالی، مدیریت پروژه ، مدیریت سیستم و بهره وری، مدیریت کسب و کار هوشمند و تحول گرا، مدیریت فناوری اطلاعات و مدیریت محیط زیست. هدف هر یک از دوره های مذکور، مخاطبین و محتوای دوره ها، در هریک از گرایش های مذکور قابل مطالعه است.

گواهینامه ای که پس از پایان این دوره به فراگیران اعطا می شود، چیست؟

مدرك اين دوره، از سوي سازمان مديريت صنعتي صادر و در سطح كارشناسي ارشد ارزيابي مي گردد.

روش تدریس دوره های عالی سازمان مدیریت صنعتی چیست؟


از جمله ویژگیهای نظام آموزشی این دوره استفاده از تجارب دانشجویان به عنوان یکی از منابع مهم آموزشی و نیز توجه خاص به کار گروهی میباشد . از این رو در کنار روش متعارف استفاده از استاد، کتاب، بر تبادل تجربه شرکتکنندگان و یادگیری از یکدیگر تاکید می شود. طرح قضایا و مسایل مدیریت در گروههای کوچک از جمله ابزارهایی است که در این برنامه به منظور تبادل تجربه و ابتکارات شرکت کنندگان، به طور وسیع مورد استفاده قرار میگیرد. بدین لحاظ ضروری است شرکتکنندگان از تجربه کاری مفیدی برخوردار باشند. همچنین تدوین پروژههایی در ارتباط با مسایل عینی واحدهای محل خدمت دانشجویان فرصت بکارگیری عملی تئوریهای آموخته شده را فراهم مینماید. بطور خلاصه داوطلبان این برنامه باید خود را برای یک زندگی پر تحرک آموزشی که در آن نقشی فعال و مهم را ایفا می کنند، آماده سازند. در این ارتباط کتابخانه سازمان مدیریت صنعتی نیز در جهت دستیابی به آخرین منابع علمی مدیریت، در اختیاردانشجویان میباشد . هیئت علمی این برنامه را گروهی از استادان برجسته و مجرب سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه هاو مراکز معتبر پرورش مدیر ایران و کشورهای پیشرفته صنعتی تشکیل میدهند که از تجارب عینی مدیریت علمی نیز در مقام مدیر و مشاور مدیریت برخوردارند

چگونه می توانم با دانش آموختگان دوره های پیشین که در زمینه شغلی مشابه من فعالیت داشته اند یا در گرایشی مشابه گرایش من فارغ التحصیل شده اند، ارتباط برقرار نمایم؟


در صورت تمایل برای برقراریارتباط با دانش آموختگان پیشین این سازمان می توانید به کانون فارغ التحصیلان مراجعه فرمائید. البته در این پورتال، اطلاعات شخصی و خصوصی فراگیران به اشتراک گذارده نمی شود. با این وجود امکان ایجاد ارتباط با دانش آموختگان پیشین و همچنین فراگیران فعلی دفتر فراهم می باشد. بدین منظور همایش های سالیانه ای در سازمان مدیریت صنعتی اجرا می گردد. همچنین در جریان انجام مصاحبه حضوری نیز ، یک یا دو نفر از دانش آموختگان پیشین حاضر می باشد.

زمان ارسال درخواست وانجام مصاحبه آزمون دوره های MBA و DBA چیست؟


تاریخ مصاحبه برای دوره های در شرف آغاز، در مهر ماه و بهمن ماه هر سال در هنگام ثبت نام اعلام می گردد.

چگونه از این که فردی مناسب برای دوره MBA هستم، اطمینان حاصل کنم؟ چه چیزی باعث ارجحیت یک متقاضی بر متقاضی دیگر می شود؟ آیا عملکرد آکادمیک، نمره آزمون و تجربه کاری جزء معیارهای گزینش متقاضیان هستند؟


واقعیت این است که قبل از ارسال و تکمیل فرم تقاضای شرکت در دوره، تبیین معیارهای دقیق گزینش و ارجحیت یک متقاضی بر متقاضی دیگر دشوار است. تجربه حرفه ای هر متقاضی به همراه نگرش آکادمیک وی بر روی فرایند پذیرش تاثیر دارد. اکثر فراگیران فعلی دوره های MBA
دارای حداقل سه یا چهار سال تجربه حرفه ای پس از اتمام دوره لیسانس خود می باشند.منظور از ارزیابی آمادگی داوطلب جهت تحصیل در دوره مربوطه می باشد. در این مصاحبه، توانیی فکری از قبیل استدلال منطقی، تفکر انتقادی، تحلیل شواهد ( قضاوت)، قدرت بیان و استدلال داوطلب مورد ارزیابی قرار می گیرد.
با این حال شرایط  شرکت در دوره های MBA عبارتند از :
1.دارا بودن مدرک کارشناسی در یکی از رشته های علوم، علوم انسانی و فنی مهندسی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر کشور
2.دارا بودن حداقل 3 سال سابقه کار مفید
3.موفقیت در مراحل ارزیابی و مصاحبه ورودی

شهریه دوره های MBA چقدر است و نحوه پرداخت آن به چه طریقی می باشد؟


شهریه دوره ها در آغاز ثبت نام هر نیمسال تحصیلی توسط سازمان مدیریت صنعتی اعلام می گردد. شایان ذکر است دریافت وام شهریه در شروع دوره و باز پرداخت آن در اقساط 30 ماهه با رعایت ضوابط بانک های طرف همکاری سازمان برای دانشجویان دوره های مذکور میسر می باشد.